понедельник, 26 марта 2012 г.

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ УНІВЕРСИТЕТУ

Нещодавно довелось робити персональний перелік публікацій і виявилось, що одна з перших моїх публікацій в газеті «Педагогічні кадри» вийшла у червні 2007 року. Відтоді співпраця з багатотиражкою стала неодмінним елементом моєї діяльності в університеті.

За цей час вийшло ряд статей про заходи і події, які відбувались в Драгомановському житті. Деякі з них зайняли чільне місце і перетворились на традиції, а деякі повністю зникли через плин часу. Але в будь-якому разі маю за честь, що про них дізнавались саме з моїх матеріалів.

среда, 21 марта 2012 г.

ВОЛОДИМИР ДОРОШКЕВИЧ: «Все залежить від допитливості!»

Колеги по кафедрі називають його «українським Сократом», студенти, які люблять цікаві розмови завжди затримуються після занять для розмови з ним. Він має власний погляд на сучасні процеси і ділиться ним з оточуючими. Сьогоднішній наш співрозмовник уже 28 років працює в Драгомановському університеті і незабаром святкуватиме 70-річчя. Про студентську молодь, сучасність і майбутнє спілкуємось з професором кафедри філософії Володимиром ДОРОШКЕВИЧЕМ.
 – Володимире Олександровичу, ким ви є за базовою освітою?
 – Фізиком-теоретиком. Але у 1968 р. отримав запрошення від професора Олександра Шугайліна в аспірантуру з філософських проблем природознавства у Київському університеті імені Т.Шевченка. Самостійно захистив тему «Гносеологічний аналіз поняття «феноменологічна теорія» у фізиці». З Драгомановським університетом я познайомився, коли працював у відділі наукових досліджень в Міністерстві освіти і науки. Керував науковою роботою у педагогічних інститутах. Коли зіткнувся з інститутом імені Горького (нині НПУ імені М. П. Драгоманова. – авт.) полюбив його і душею і розумом. З часом мене запросили сюди викладачем. І саме тут сталось моє становлення як філософа.

понедельник, 19 марта 2012 г.

ІВАН САЛТОВСЬКИЙ: «Хто безсилий – той безкрилий»

У лютому Івану Салтовському виповнюється 80 років. Ми завітали до Івана Олександровича після екзамену зі студентами та спілкування з директором Інституту політології та права.
У вступному слові зазвичай ми намагаємося публікувати думки колег, які тривалий час працюють з нашими героями. Цього ж разу хочеться подати власні враження. Іван Олександрович постав перед нами як людина-приклад. Принципи, якими керується Іван Олександрович, настільки актуальні сьогодні, що хотілося б, аби після прочитання інтерв’ю кожен з читачів замислився над власними.

среда, 14 марта 2012 г.

БЕРЕЗЕНЬ І РОЗМОВА ПРО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

14 березня в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбулось вшанування творчості поета Тараса Шевченка. В актовій залі гуманітарного корпусу зібрались студенти, викладачі і гості університету.
Захід складався з двох частин – вступних слів шанованих гостей і мистецького виступу народного аматорського студентського театру «Вавилон» спільно з народним ансамблем «Купава». Відкрила захід художній керівник театру «Вавилон», доцент Ірина Савченко, яка зауважила, що Тараса Шевченка «кожен читає по-своєму і в ньому шукає частинку себе».

понедельник, 12 марта 2012 г.

КИМ ТИ БУДЕШ У МАЙБУТНЬОМУ?

         Поступаючи в університет головним запитанням є «Ким ти будеш?» Адже від відповіді на нього залежатиме майбутнє – світогляд, знання, соціальний статус тощо.
Вибір на найближчі п’ять років сформує велику частину твого життя. Віднесись до цього вибору відповідально. Зваж всі «плюси» і «мінуси» спеціальностей, відчуй що тобі близько, адже від цього залежить твій успіх – професіоналізм і кар’єрне зростання. Поміркуй кого бракує на сучасному ринку праці – закінчуючи навчання в університеті слід продовжувати професійне зростання, а не шукати нову спеціальність на різноманітних курсах.



среда, 7 марта 2012 г.

ТОЧКА ВІДЛІКУ «АРТИСТА»

Про що може йтись у німому чорно-білому фільмі, який зявився в добу 3D, iPod і розумних андроїдів? Про будь-що. Але про що може йтись у фільмі ружисера, який підкрив кіноглядача і отримав за це пять премій «Оскар»

«Артист» розповідає про злам у людських цінностях. Такою простою мені бачиться відповідь на численні питання, які можуть стосуватись цієї стрічки.

понедельник, 5 марта 2012 г.

НАШ УНІВЕРСИТЕТ – ЦЕ ТИСЯЧІ ЦІКАВИХ ЛЮДЕЙ

Набирає обертів конкурс авторських робіт «Дотиком пера». На редакційну електронну пошту надходить велика кількість студентських робіт. Та хочемо звернути увагу всіх, хто вже надіслав тексти чи планує це зробити найближчим часом, що конкурс передбачає не лише поезію та прозу, але й інші авторські роботи – статті, репортажі, наукові розвідки, фотографії. Сьогодні в газеті бракує молодіжного голосу про університет, який сповнений студентською наснагою і новими віяннями.


четверг, 1 марта 2012 г.

ПОТРІБНІ СУЧАСНІ СКОВОРОДА І МАКАРЕНКО

Розміщую коментар, який давав тижневику «Освіта України». Перероблювати в статтю не хочеться, тому подаю у формі тез.
Якщо цікаво почитати матеріал в газеті, то в університетській бібліотеці можете взяти передостанній номер газети, де темою номеру є молоді викладачі.
 1.     Коли я вступав у Драгомановський університет, то чітко розумів, що він має педагогічний профіль. Мене це не бентежило, хоча зовсім не очікував що стану викладачем у цьому ж виші.